2023-2024 sezonu U12 Minikler Ligi’nde zirveyi paylaşan iki yenilgisiz takım Yeni Bartınspor ile Bartın Gençlerbirliği takımları Ömertepesi sentetik sahada kozlarını paylaştılar.
Oynadığı üç maçını da kazanan iki ekibin müthiş derbisinde gülen takım Yeni Bartınspor oldu. İki takım her iki yarıda açık ve tempolu bir oyun sergiledi.
Ömertepesi sentetik sahada oynanan mücadeleyi Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk, , Bartın ASKF Yönetiminde genel sekreterlik görevini yürüten Bartın Futbol İl Temsilcisi Esat Günaydın, Kemergençlikspor Kulüp Başkanı İsmail Ekerbiçer, Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tesis amiri Aygün Sancar , saha komiseri Erdem Ersoy, Bartıngençlikspor takımı teknik sorumlusu Adem Özbakan, iki takım sporcu velileri ve çok sayıda futbolsever takip ettiler.
Karşılaşmanın ilk yarısında iki takımda kolektif bir oyun sergiledi. Açık bir oyun sergileyen iki takım oyuncuları sürekli hücumu düşünen bir oyun anlayışı ile mücadele sergiledi. İlk dakikalar karşılıklı ataklar şeklinde geçti. Topu daha iyi kullanan Yeni Bartınspor etkili ataklar geliştirerek pozisyon üretti. Girilen pozisyonlardan Ebu Zeyit Başaran (2) ve Enes Berber Göktuğ’un yararlanan Yeni Bartınspor karşılaşmanın ilk yarısını 3-0 önde bitirdi.
İkinci yarının ilk dakikalarında etkili olan Bartın Gençlerbirliği ekibi etkili ataklar yapsa da rakip kalede pozisyonları değerlendiremedi. Yeni Bartınspor savunma oyuncuları rakibine kalesinde gol şansı vermedi.
Rakip yarı sahada topu iyi kullanan ve kanatlardan geliştirilen ataklarda pozisyon üreten Yeni Bartınspor Yakup Çintey (2) , Ebu Zeyit Başaran (1) ve Alper Yusuf’un (1) attıkları gollerle karşılaşmadan 7-0 galip ayrıldı.
Karşılaşmadan Yeni Bartınspor kalecisi rakip forvetlerin girdikleri pzoisyonlarda adeta kalesinde devleşerek rakibine gol şansı vermedi. Kırmızı-siyahlılar mücadeleyi 7-0 kazanırken zirvenin tek sahibi oldu ve en yakın rakibinin 3 puan önüne geçti.