Bartın, [Tarih] - Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Türk Kızılay’ının 156. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaparak, kurumun önemini ve sağladığı hizmetleri vurguladı. Vali Arslan, Türk Kızılay’ının tarih boyunca üstlendiği kritik rolleri ve toplum üzerindeki olumlu etkilerini belirtti.
Vali Nurtaç Arslan, Türk Kızılay’ının 1868 yılında savaş alanında yaralanan ya da hastalanan askerlere dil, din, ırk ve statü ayrımı gözetmeksizin yardım etme arzusuyla kurulduğunu hatırlattı. Arslan, "Türk Kızılay'ı, 1868 yılından günümüze kadar yürüttüğü hizmetleriyle dünyanın saygın yardım kuruluşlarının başında yer almaktadır," dedi.
Vali Arslan, Türk Kızılay’ının ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında en zor zamanlarda insanların barınma, beslenme ve sağlık gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak için gösterdiği çabaları vurguladı. "Türk Kızılay'ı; kan bağışı, ilk yardım, sağlık ve sosyal hizmetler gibi birçok alanda aktif rol üstlenmiş, muhtaçların ve mazlumların gönlünde taht kurmuştur," ifadelerini kullandı. Kızılay’ın, doğal afetlerden savaş bölgelerine kadar geniş bir yelpazede insani yardım sağlayarak, insanlara umut olduğunu vurguladı.
Bartın Valisi Nurtaç Arslan’ın Türk Kızılayı’nın 156. Yılını kutladığı mesajı şu şekilde:
“Savaş alanında yaralanan ya da hastalanan askerlere dil, din, ırk ve statü ayrımı gözetmeksizin yardım etmek arzusundan doğan Türk Kızılay'ı, 1868 yılından günümüze kadar yürüttüğü hizmetleriyle dünyanın saygın yardım kuruluşlarının başında yer almaktadır. Ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında en zor zamanlarda insanların barınma, beslenme ve sağlık gibi sorunlarına çare olan Türk Kızılay'ı; kan bağışı, ilk yardım, sağlık ve sosyal hizmetler gibi birçok alanda aktif rol üstlenmiş, muhtaçların ve mazlumların gönlünde taht kurmuştur. Türk Kızılay'ının insanlara en iyi hizmeti sunma anlayışıyla çalışmalarını başarıyla devam ettireceğine, vatandaşlarımızın da kan bağışı ve diğer yardımlarıyla Kızılay'ı desteklemeye devam edeceklerine yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Kızılay'ımızın 156. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, çalışanlarına, gönüllü olarak hizmet verenlere, maddi ve manevi desteğini esirgemeyen aziz milletimize sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum.”
Haber Merkezi