2023-2024 Sezonu Türkiye Basketbol Federasyonu Faaliyet Programında yer alan U-12 Kulüpler Arası Erkek Basketbol Müsabakaları geçen hafta Cuma günü oynanan ilk hafta maçları ile başladı.
Çift devreli düzenlenen müsabakalarda Ata Su Sporları Kulübü (A), Ertuğrulgazi Ortaokulu Gençlik ve Spor Kulübü, TOKİ İlköğretim Okulu ve Bartın Basketbol Akademi takımları mücadele ediyor. Ligde dördüncü hafta maçında TOKİ İlköğretim Okulu kulübü ile Ata Su Sporları (B) takımı karşı karşıya geldi.
Ömertepesi Spor Salonunda oynanan iki ekip arasındaki karşılaşmaya Bartın Basketbol İl Temsilcisi Aydın Kükner, gençlik spor müdürlüğü görevlileri ve sporcu velileri ilgi gösterdi.
Karşılıklı basketlerle ilk periyotta başa baş bir mücadele sergileyen iki ekipte izleyenlere müthiş bir maç izletirken, TOKİ İlköğretim Okulu takımı etkili sayılar ile skor buldu ve ilk periyotu 11-2 önde bitirdi. İkinci periyotta etkili oyununu sürdüren TOKİ İlköğretim Okulu takımı üst üste sayı bularak ilk yarıyı da 19-11 üstün geçti. TOKİ İlköğretim Okulu ilk iki periyotta rakibi karşısında etkili ve atak bir oyun ortaya koydu.
Karşılaşmanın ikinci yarısına hızlı başlayan TOKİ İlköğretim Okulu etkili oyununu üçüncü periyotta da sürdürdü. TOKİ İlköğretim Okulu üçüncü periyotta etkili hücum organizasyonları gerçekleştirirken üçüncü periyotu 30-15 kazandı.
Dördüncü periyotta üst üste sayılar bularak aradaki sayı farkını artıran TOKİ İlköğretim Okulu pota altında üst üste sayı buldu. Ata Su Sporları (B) takımı periyotun son dakikalarında rakip potada üst üste sayı buldu ve aradaki farkı azalmaya çaba gösterdi. Etkili oyununu dördüncü ve son periyotta da sürdüren TOKİ İlköğretim Okulu karşılaşmadan 3 53-23 galip ayrıldı. Bu galibiyetle TOKİ İlköğretim Okulu kulübü dördüncü haftayı galibiyetle kapattı.
Muhammet Bayraktar