2023-2024 sezonu Bartın’da düzenlenen U-13 Liginde müsabakalar beşinci hafta oynanan maçlar ile devam etti. Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Bartın Futbol İl Temsilciliği tarafından düzenlenen U-13 Liginde Yeni Bartınspor, Bartın Gençlerbirliği, Bartın ANKA Spor, Kozcağız Belediyespor, Kemergençlikspor , Amasra Gençlik ve Kömürspor ve Bartın Genç Orduspor takımlarının mücadele ettiği U-13 Ligi çift devreli play-off sistemi ile oynanıyor. Ligin ilk iki haftasında Bartın Genç Orduspor ve Amasra Gençlik ve Kömürspor maça çıkmadı ve ligden ihraç edildi.
Bartın Gençlerbirliği ile Kemergençlikspor sezonun beşinci haftasında karşı karşıya geldi. Ömertepesi sentetik sahada oynanan iki takım arasındaki karşılaşmayı Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk, ASKF Yönetiminde Genel Sekreter olarak görev yapan Bartın Futbol İl Temsilcisi Esat Günaydın, ASKF Yönetiminde başkan yardımcısı olan Kemergençlikspor kulüp başkanı İsmail Ekerbiçer, Bartın Gençlerbirliği altyapı antrenörleri Bilgin Çelik, Mustafa Uras, Bartın Gençlerbirliği altyapı koordinatörü Yusuf Özsoy, Gençlik Spor İl Müdürlüğünde tesis amiri olarak görev yapan Aygün Sancar, saha komiseri Erdem Ersoy, ve çok sayıda sporsever izledi.
Maça hızlı başlayan Bartın Gençlerbirliği ilk dakikalarda oyunu rakip yarı sahaya yıktı. Kırmızı-siyahlı ekip oyunun başında orta saha üstünlüğünü eline aldı. Rakibi karşısında etkili bir oyun sergileyen Bartın Gençlerbirliği bol pozisyona girdi. Rakip kalede sürekli pozisyon üreten Bartın Gençlerbirliği Onur Yiğit Özdemir (29 ve Hasan İlhan’ın (2) attıkları gollerle ilk yarıyı 4-0 önde tamamladı.
Karşılaşmanın ikinci yarısında etkili oyununu sürdüren Bartın Gençlerbirliği rakibi karşısında üstün bir oyun ortaya koydu. Kemergençlikspor bu yarıda zaman zaman rakip kalede pozisyon üretse de rakip takım savunma oyuncuları zamanında müdahale ederek rakip forvetlere gol izni vermedi. Sürekli hücumu düşünen Bartın Gençlerbirliği bol pozisyon üretti.
Karşılıklı ataklar şeklinde geçen maçın ikinci yarısında da Can Polat Ot (2), Çınar Çelik ve Çınar Taşkın ile 4 gol daha bulan Bartın Gençlerbirliği karşılaşmadan 8-0 galip ayrıldı. Bartın Gençlerbirliği beşinci hafta karşılaştığı rakibini 8-0 mağlup etti ve haftayı 3 puanla kapattı.
Muhammet Bayraktar