Bartın'a gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Bütçe Daire Başkanı Halit Güldemir, Bartın Diyanet Erkek Gençlik Merkezininin faaliyetleri hakkında bilgi aldı ve gençlerle sohbet etti.Güldemir, sohbetinde 2018 yılından itibaren gençler için Diyanet Gençlik Merkezlerini kurmaya başladıklarını ve her geçen gün daha da yaygınlaştıklarını belirtti. Amacın gençlere dinlerini doğru şekilde öğretmek, manevi danışmanlık hizmeti sunmak ve sevgi dolu bir bağ kurmak olduğunu vurguladı.Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bütün gayretinin bu vatana ve millete hizmet etmek olduğunu söyleyen Güldemir, 2023 yılında Alo Fetva hattına ve internet sitelerine ulaşan vatandaş sayısının 8.9 milyonu aştığını ve doğru fetvalara ulaşmalarını sağladıklarını ifade etti. Deprem bölgesinde 25 binin üzerinde personeliyle aktif hizmet verdiklerini ve yurtdışında 140'tan fazla ülkeye yardım eli uzattıklarını da sözlerine ekledi.Güldemir, Diyanet'te gençleri görmekten ve üst düzey görevlerde görmekten büyük memnuniyet duyacaklarını ve bu bayrağı devretmek istediklerini söyledi. Gençlerden de bizlerden sonra vatana millete hakkıyla hizmet etmelerini beklediklerini ifade etti.Bartın İl Müftüsü Ömer Keskin de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Başkanımızın Bartın Diyanet Erkek Gençlik Merkezimizi ziyaret etmesi bizleri ziyadesiyle memnun etti. Bu vesileyle kendisine teşekkür ediyorum." dedi.Haber Merkezi
GÜNCEL
Yayınlanma: 24 Mart 2024 - 20:34
Bayrağı Gençlere Devredecek
Bartın'a gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Bütçe Daire Başkanı Halit Güldemir, Bartın Diyanet Erkek Gençlik Merkezini ziyaret etti.
GÜNCEL
24 Mart 2024 - 20:34