Diyanet İşleri Strateji Geliştirme Başkanlığı Bütçe Daire Başkanı Halit Güldemir, Bartın İl Müftüsü Ömer Keskin ve Kastamonu Vakıflar Bölge Müdürü Erdal Pınar, Hendekyanı Erkek Kuran Kursunda iftar programında hafız öğrencilerle bir araya geldi.Güldemir, yaptığı konuşmada, "Hafızlık eğitimi, İslam dininin temelini oluşturan Kur'an-ı Kerim'i ezberlemek ve onu hayatımıza geçirmek için çok önemlidir. Sizler, bu önemli görevi üstlenerek hem kendiniz hem de aileniz için büyük bir sevap kazanıyorsunuz. Devletimiz olarak, hafızlık eğitimine önem veriyoruz ve bu alandaki çalışmaları destekliyoruz" dedi.İl Müftüsü Keskin, "Hafız öğrencilerimiz, geleceğimizin umutlarıdır. Onların yetişmesi için elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.Kastamonu Vakıflar Bölge Müdürü Erdal Pınar da iftarda hafızlar ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Programda Hafız öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi. Pamuk şeker ikramında bulunuldu.Haber Merkezi
GÜNCEL
Yayınlanma: 23 Mart 2024 - 20:30
İftarı Minik Hafızlarla Açtı
Bir dizi ziyaret gerçekleştirmek için Bartın'a gelen Strateji Geliştirme Başkanlığı Bütçe Daire Başkanı Halit Güldemir, iftarda hafız öğrenciler ile bir araya geldi.
GÜNCEL
23 Mart 2024 - 20:30