Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Bartın Futbol İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 1.Amatör Kümede 13.hafta zirvenin ilk iki sırasını paylaşan Cumhuriyetspor ile Bartın Gençlerbirliği takımları karşı karşıya geldi.
Ömertepesi sentetik sahada oynanan iki ekibin arasındaki mücadeleyi ilimiz hakemlerinden Berkay Çaylıoğlu yönetti.
İki takımın arasındaki karşılaşmaya Bartınlı futbolseverler tribünleri tıka basa doldurdu. Karşılaşmanın ilk yarısında iki takım açık ve tempolu bir oyun ortaya koydu. Karşılaşmanın ilk beş dakikasında iki takımda karşılıklı ataklar geliştirdi.
Maçın ilk 5 dakikasının ardından organize ataklar geliştiren Bartın Gençlerbirliği rakip kalede etkili oldu. Maçta etkili bir oyun sergileyen Bartın Gençlerbirliği takımı 10.dakikada gelişen atakta ceza sahası içerisinde topla buluşan İbrahim Yalçın takımını 1-0 öne geçirdi.
Golden sonra ataklarını sıklaştıran Bartın Gençlerbirliği rakip kalede ikinci golü aradı. Maçın 18.dakikasında bir başka Bartın Gençlerbirliği atağında, Mert’in ar pasında rakip kaleciyle karşı karşıya kalan İbrahim Yalçınkaya topu 2.kez ağlarla buluşturarak takımını 2-0 öne geçirdi. Gelişen bir başka Bartın Gençlerbirliği atağında, dakikalar 26’yı gösterdiğinde sağ kanatta topla buluşan İrfan Batuhan Yılmaz’ın ceza sahası içindeki sert şutunda top ağlarla buluştu ve takımını 3-0 öne geçirdi ve ilk yarıyı 3-0 önde tamamladı.
İkinci yarıda etkili oyununu sürdüren Bartın Gençlerbirliği oyunun kontrolünü elinde tuttu. Sürekli hücumu düşünen ve organize ataklarla rakip kalede gol arayan Bartın Gençlerbirliği takımı çok net pozisyonlar sonuçsuz kalırken, 65’de geliştirilen organize atakta Mert Avinal skoru 4’e çıkaran golü kaydetti.
Bu golden 14 dakika sonra, dakikalar 79’u gösterirken maçın kapanış golünü Bartın Gençlerbirliği adına Talha Yılmaz atarak belirledi:5-0. Bartın Birinci Amatör Kümede 13.hafta karşılaştığı Cumhuriyetspor’u 5-0 mağlup eden Bartın Gençlerbirliği puanını 30’a yükseltti ve liderliğe yükseldi. Bartın Gençlerbirliği 13.hafta da rakibini farklı yenerek Cumhuriyetspor’dan liderliği devraldı.