Bartın Birinci Amatör Kümede şampiyonluk yarışından kopmak istemeyen kemerspor, sezonun 13.haftasında Kemergücüspor ile karşı karşıya geldi.
İki takım arasındaki 13.hafta maçını ilimiz hakemlerinden Emircan Siler yönetti. Ömertepesi sentetik sahada oynanan karşılaşmaya sporseverler ilgi gösterdi.
Zorlu geçen maçın ilk yarısında iki takımda tempolu bir oyun ortaya koydu. Sertliklerin yaşandığı maçın ilk yarısı kıran kırana geçti. Rakip kalede daha fazla pozisyon üreten Kemerspor 31.dakikada Emre Mert’in attığı golle ilk 45 dakikayı 1-0 önde tamamladı.
Karşılaşmanın ikinci yarısında rakibi ile dişe diş bir mücadele sergileyen Kemegücüspor rakip kalede etkili olmaya çalışsa da girilen pozisyonlardan sonuç alamadı.
İlk yarıyı 1-0 önde tamamlayan Kemerspor ikinci yarıda da etkili bir oyun ortaya koydu. Orta saha üstünlüğünü maç boyunca koruyan Kemerspor Emre Mert’in attığı golle karşılaşmayı 2-0 kazandı.
Ömertepesi sentetik sahada oynanan maçra rakibi karşısında maçın genelinde üstün bir oyun ortaya koyan lacivert-beyazlı ekip, ilk yarı ve ikinci yarıda bulduğu 2 golle Kemergücüspor’u 2-0 mağlup etti. Kemerspor 13.hafta karşılaştığı Kemergücüspor galibiyeti sonrasında 23 olan puanını 26 yaparak 3.sıradaki yerini korudu. Kemergücüspor ise 12 puanda kaldı ve haftayı 7.sırada kapattı.