“Eşsiz bir demokrasi mücadelesi”

Bartın Valisi Sinan Güner, Türk milletinin 15 Temmuz gecesi, ülkenin bölünmez bütünlüğü ve istikbali için tıpkı Çanakkale ve İstiklal Savaşlarındaki gibi tek yürek olarak “Tanklardan büyük yüreğim var” diyerek eşsiz bir demokrasi mücadelesi verdiğini ve kendi karar verme yetkisine sahip çıktığını söyledi. Güner, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm terör örgütleri ile mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini vurguladı.
Bu haber 2019-07-15 09:22:37 eklenmiş ve 221 kez görüntülenmiştir.

 

Tarihimizin önemli bir dönüm noktası

 

Güner, 15 Temmuz 2016’da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Mesajında sözkonusu darbe girişiminin, kahraman milletimizin cesareti, güvenlik kuvvetlerimizin feraseti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bertaraf edilerek tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu savunan Vali Güner, mesajında şunları kaydetti:
“Aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşu, hainlerin yenilgiye uğratılmasının  ve demokrasi zaferinin üçüncü yıldönümünde milletimizin demokrasiye olan inancı ve bağlılığının gelecek nesillere aktarılması için ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle icra edilecektir.

 

Tek yürek hain plana engel olundu

 

Milletimiz 15 Temmuz gecesi, ülkenin bölünmez bütünlüğü ve istikbali için Çanakkale Savaşı’nda, İstiklal Harbi’nde olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek sokaklara dökülerek  ‘tanklardan büyük yüreğim var’ diyen aziz milletimiz göstermiş olduğu eşsiz demokrasi mücadelesi ile kendi karar verme yetkisine sahip çıkmıştır. Devletimizin yönetimini ele geçirmeye çalışan hain FETÖ örgütüne karşı aziz milletimiz ülkemizin bekası için tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek fedakarca bir direniş göstererek terör örgütünün hain planına engel olmuştur.

 

Mücadelemiz sürüyor

 

Ülkemiz böyle bir darbe girişimi karşısında dahi yolundan şaşmadan hedeflerinden uzaklaşmadan kendi kararlarını kendi veren güçlü ve bağımsız bir ülke olarak yoluna devam etmektedir. Demokrasi ve hukuk devleti ilkelerinden taviz vermeden, milletin ve devletin geleceğini tehdit eden tüm terör örgütlerine, tüm yapılara karşı yurt içinde ve yurt dışında amansız bir mücadele yürütülmeye devam edilmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nün üçüncü yıldönümünde bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren 15 Temmuz şehitlerimize ve tarih boyunca aynı ortak mukaddes değerlerimiz uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, en derin saygılarımı sunuyorum.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Valiliği Sinan Güner 15 Temmuz
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım