Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Bartın Futbol İl Temsilciliği tarafından her yıl düzenlenen U-16 Liginde yeni sezon hafta sonu oynanan maçlarla başladı. Tek devreli lig usulü olarak düzenlenen U-16 Futbol Liginde geçen yılın şampiyonu Bartın Gençlerbirliği, Yeni Bartınspor, Bartıngençlikspor, Kemergençlikspor, Bartın Ankaspor ve Ulusçınarspor takımları mücadele ediyor.
Ligin ilk haftası oynanan 3 maçla start aldı. Geçen yılın şampiyonu Bartın Gençlerbirliği ilk hafta karşılaştığı Ulusçınarspor’u 10-1 yenerek sezona bol gollü galibiyetle başladı.
Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Yeni Bartınspor ilk hafta karşılaştığı Kemergençlikspor’u 10-0’lık skorla mağlup etti ve lige de farklı galibiyetle başladı.
Ligde diğer oynanan maçta Bartın Ankaspor sezonun ilk maçında Ömertepesi sentetik sahada karşılaştığı Bartıngençlikspor’u 3-1 mağlup etti ve sezona galibiyet ve 3 puanla başlayan takım oldu. U-16 Futbol Liginde ikinci hafta karşılaşmaları 6 Ocak tarihinde oynanacak.