Bartın merkeze bağlı Kurucaşile ilçesinde ikamet eden ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrenciler için sevindirici bir haber geldi.
Kurucaşile Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 2024 YKS sınavına katılacak öğrencilerin sınava giriş ücretlerini karşılayacak.
Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, Kurucaşile Kaymakamlığı'nın, 3294 sayılı kanun kapsamında yer alan tüm öğrencilerin sınava giriş ücretlerini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla karşılayacağı belirtildi. Açıklamada bu imkandan yararlanmak isteyen öğrencilerin vakfa başvurmaları gerektiği vurgulandı.
Kurucaşile Kaymakamlığı, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: "Kurucaşile ilçemizde ikamet eden ve YKS 2024 sınavına girecek olan öğrencilerimizin sınava giriş ücretlerini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız karşılayacaktır. Öğrencilerimizin bu fırsattan en iyi şekilde faydalanmalarını ve vakfımıza müracaat etmelerini bekliyoruz."
ŞEVVAL ALTINTAŞ