Türkiye Futbol Federasyonu'nun 2023-2024 sezonu faaliyet programında yer alan alt liglerde mücadeleler U-15 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakaları dün başladı. Şampiyonanın bir ayağı Zonguldak’da oynanan maçlarla start aldı. Zonguldak grup merkezinde dün başlayan müsabakalarda 6 takım bir üst tura çıkma mücadelesi veriyor. A grubunda Bartın Gençlerbirliği, İstanbul Zara Ekinlispor, Karabük Gençlikspor, B grubunda İstanbul Beylerbeyi, Kastamonu Taşköprüspor ve Sinop Tersanespor takımları mücadele ediyor. A grubunda yer alan temsilcimiz Bartın Gençlerbirliği ilk maçında İstanbul Zara Ekinlispor ile karşılaştı. İlk yarı İstanbul Zara Ekinlispor ile başa baş bir mücadele sergileyen Bartın Gençlerbirliği ikinci yarıda kalesinde gördüğü 3 golle sahadan 3-0 mağlup ayrıldı. Bartın Gençlerbirliği karşısında sahadan 3-0’lık skorla ayrılan İstanbul Ekinlispor şampiyonaya galibiyetle başladı. Şampiyonaya mağlubiyetle başlayan temsilcimiz Bartın Gençler birliği bugün Karabük Gençlikspor ile karşılaşacak. Temsilcimiz grupta ikinci maçını bugün Karabük Gençlikspor ile oynayacak. B grubun da dün ilk maçta Kastamonu Taşköprüspor ile Sinop Tersanespor karşı karşıya geldi. Fener sahasında oynanan maçtan 2-0 galip ayrılan Kastamonu Taşköprüspor şampiyonaya 3 puanla başladı. Zonguldak grup merekzinde düzenlenen U15 Türkiye Şampiyonasına galibiyetle başlayan İstanbul Ekinlispor bugünü dinlenerek geçirecek.
Cumartesi günü gruplarda son maçlar oynanacak. Gruplarını lider tamamlayan iki takım final maçı oynayacak. Final maçını kazanan takım 2.kademe maçlarında mücadele edecek.
Muhammet Bayraktar