Yağışların etkisiyle oluşan çukurların yol kullanıcıları için ciddi bir sorun teşkil ettiği belirtilirken, özellikle servis, minibüs ve iş araçlarının bu durumdan olumsuz etkilendiği ifade eden vatandaşlar, sorunun çözümü için yerel yetkililerden acil müdahale talep etmişti.
"Yetkililere sesleniyorum; acaba ne iş yapıyorlar?"
Geçtiğimiz haftalarda bize ulaşarak mağduriyetini dile getiren bir vatandaş, "Evet, şu anda PİNALDİ sokağına girdik ve yolların şu hali... Özel İdare ne yapıyor? Belediye ne yapıyor? Aynen köstebek yuvası. Devamlı haber olan bu yola hiçbir çare yok. Yetkililere sesleniyorum; acaba ne iş yapıyorlar?" şeklinde konuşmuştu.
Yoldaki kötü durum nedeniyle şikayetlerini dile getiren servis, minibüs ve iş araçları şoförlerinin sesi yetkililere ulaştı.
AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, “Bölge için önem arz eden Kutlubey Demirci Rimaks tekstil Fabrikası yanında bulunan bağlantı yolumuz Özel idaremiz ekipleri tarafından sıcak asfalt satih kaplama olarak yapılmaktadır” diyerek müjdeyi verdi.
Yolun düzeltilmesiyle birlikte, servis, minibüs ve iş araçları şoförlerinin şikayetlerine çözüm bulunmuş olacak, bölge trafiği de rahatlayacak.
ŞEVVAL ALTINTAŞ