Bartın İl Jandarma Komutanlığı, kırsal alanlarda huzur ve güvenliğin sağlanması amacıyla motosiklet hırsızlıklarına karşı etkili bir mücadele yürütüyor. Son olarak Dırazlar Köyü'nde meydana gelen motosiklet hırsızlığı olayına hızlı bir şekilde müdahale eden Jandarma ekipleri, hem çalıntı motosikleti buldu hem de şüpheliyi yakalayarak adalete teslim etti.
Geçmişte alınan tedbirler ve etkili çalışmalar neticesinde Bartın Jandarması, motosiklet hırsızlıklarını aydınlatarak mağduriyetleri giderebiliyor. Dırazlar Köyü'nde yaşanan olayın ardından bir vatandaş, plakasız motosikletinin çalındığını Jandarma karakoluna bildirdi. İl Jandarma Komutanlığı ve JASAT dedektifleri, detaylı bir araştırma başlatarak kamera incelemeleriyle birlikte şüpheliyi tespit etti.
Yakalanan şahıs ve çalıntı motosiklet, mağdur vatandaşa teslim edilirken, Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda hırsızlık şüphelisi hakkında gerekli adli işlemlere başlandığı belirtildi. Bartın İl Jandarma Komutanlığı'nın hızlı ve etkili müdahaleleri, bölgedeki huzur ve güvenliği sağlama konusundaki kararlılığını gösteriyor.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI