Mart ayı olağan toplantısında, Ulus Belediye Meclisi, gündem maddelerini eksiksiz bir şekilde değerlendirerek tüm kararları oy birliğiyle aldı. Bu kararlardan ilki, ilçede yapılacak olan doğalgaz boşaltım istasyonu ve müşteri hizmet ofisi için Akmercan Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye tahsis edilmesi planlanan arsanın belirlenmesi oldu. Bahse konu mülkiyet, Ulus Belediyesi'ne aittir ve Kaldırım Mahallesi'nde bulunan 232 Ada, 36 Numaralı Parsel'dir (Eski Tüp Deposu).
İkinci gündem maddesi, ilçede yapılacak olan imar planı çalışmalarına esas teşkil edecek jeolojik-jeoteknik etüt proje yapılması için bütçeye ek ödenek verilmesini içerdi. Üçüncü maddede ise Samat Mahallesi'nde din hizmetleri tesisi yapılması amacıyla imar planı değişikliği yapılması ele alındı.
Toplantının sonunda, Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, meclis üyelerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, alınan kararların Ulus için hayırlı olması temennisinde bulundu. Bu toplantı, 2019-2024 döneminin verimli bir şekilde tamamlanmasını simgelerken, ilçenin gelişimi ve hizmet alanlarında yapılan çalışmalarla ilgili önemli adımların atıldığını göstermekte.
Haber Merkezi