Yapım çalışmaları hızla devam eden Yeni Devlet Hastanesi’nde önemli bir ihtiyaca yanıt veren anjiyo Ünitesi kurulumu bugün gerçekleşiyor.
Depreme Dayanıklı Hastane
Şiremirçavuş mahallesinde 127 dönüm alan üzerinde 95 bin metrekare kapalı alana sahip olan Yeni Devlet Hastanesi; 400 yatak kapasitesine sahip gerekli durumlarda bu sayı 575 yatak kapasitesine kadar çıkarılabilecek, Sismik izolatörleri ile depreme dayanıklı, 132 Poliklinik, 14 Ameliyathane, 1 Anjiyo Ünitesi, 24 Diyaliz Ünitesi, 66 Yoğun Bakım Yatağı, 58 Acil Servis Yatağı, 730 Araçlık Açık Otopark ile Bartınlılara hizmet verecek.
“Uygulamaların Hepsi Hastanemizde Yapılabilecek”
Bartın Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Özkan Pulat, anjiyografi cihazının teslim alındığını ve içeride alt yapı ve kurulum çalışmalarının devam ettiğini belirtti.
Bartın Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Özkan Pulat, “Yeni hastanemiz için anjiyografi cihazımız geldi. Teslimini aldık. İçeride alt yapı ve kurulum çalışmaları devam edecek. Anjiyografinin hastanemizde olmadığı için sevk edildiğini aslında hepimiz biliyoruz. Anjiyografi bir damar görüntüleme yöntemidir. Koroner Anjiyografi ise kalp damarlarının görüntülenmesidir. Kalp damarlarında darlık, tıkanma veya genişleme olduğunda anında müdahale şansı tanır. Hastalarımıza burada müdahale edilebilecek. Dolayısıyla tedavi yöntemleri olarak medikal tedavi, stent uygulamalarının hepsi hastanemizde yapılabilecek” dedi.
“Daha Geniş, Daha Hijyenik”
AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan ise yeni hastanenin Bartın için büyük bir ihtiyaç olduğunu ve bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirterek, “İnşallah Bartın’ımıza hayırlı olsun. Büyük bir ihtiyaçtı. Emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sağlık Bakanımız, Adalet Bakanımız ve Sayın Milletvekilimize çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar yaşamış olduğumuz sıkıntıları yaşayamayacağız. Bartın’ımıza hayırlı olsun. Bende bu süreçlerden geçmiş birisi olarak daha önce bir defa Karabük’te bir defa da Ankara’da anjiyo oldum. Bundan sonra hastalar inşallah bu sıkıntıyı yaşamayacaklar. Yeni hastanemizin açılmasıyla beraber fiziki anlamda daha geniş, daha hijyenik şartlarda inşallah hastanemiz ve anjiyo cihazımız tüm hastalara hizmet vermeye başlayacak. Tüm Bartınlı hemşerilerimize sağlıklı sıhhatli günler diliyorum” dedi.
Bartınlılar Artık Şehir Dışına Gitmeyecek
AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, uzun zamandan beri Bartın’ın gündeminde ve ihtiyacı olan anjiyo ünitesinin Bartın’a geldiğinin müjdesini vererek, ”Anjiyo ünitemiz yeni yapılan Devlet Hastanemizde yakın zamanda hizmete girecek. Anjiyo ünitesi sevklerin yapılmaması için önemli bir unsur. Sağlık Bakanımıza, Adalet Bakanımıza, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Hastanemiz inşallah en yakın zamanda hizmete girecek. Anjiyo ünitemizle beraber hizmette olacak. Artık Bartınlı hemşerilerimiz anjiyo için şehir dışına gitmek zorunda kalmayacak. Yoğun bakım ünitesi 104 yatak toplamda ama daha önce olmayan çocuk yoğun bakımı da olacak ikinci basamak. Yine yeni doğan 2’inci basamak seviyemiz olacak. Sadece 1 vardı bizde. Yani entübe yeni doğanları takip edebileceğiz. Yine yanık ünitemiz olacak. Fizik tedavi başlı başına bir birim olacak. 12 tane ameliyatımız olacak. İki hastanemizin de üç misli büyüklüğünde bir hastane.
İnşaat çalışmaları biten 400 yataklı devlet hastanemizi makine ve teçhizatlarının montajlarının tamamlanmasının ardından en kısa sürede hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Karaköy Tarafına bir Köprü Yapılacak
Hastaneye ulaşım konusunu da değerlendiren Aldatmaz, “Belediyemizle çalışıyoruz. İmar planlarında bir değişiklik yaparak Karaköy tarafında bir köprü yaparak Çatmaca’yı hafifletmek lazım. Bu bölgede ciddi bir yoğunluğumuz oluştu” ifadelerine yer verdi.
Mevcut Makineler Ne Olacak?
Eski hastanedeki hasta yataklarının ise evde sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere Evde Sağlık birimine verileceğini belirten Aldatmaz, yeni hastanedeki bütün makineleri ve teçhizatları sıfır olacağını, eski hastanedeki makineleri ise ihtiyaç olması durumunda ilçe hastanelerinde kullanılacağını da ekledi.
ŞEVVAL ALTINTAŞ
Neden onkoloji servisi yok günümüz çağında kanser hastası olan okadar çok hasta varki bizde kanser hastasıyız 5 yıldır il dışına tedavi için İstanbul'a Ankara ya gidip geliyoruz sadece maddi olarak değil manevi olarakta bittik hastaneye onkoloji servisi açılması şart bu kadar büyük bi hastane yapıldı diye övünüyorlar lakin onkoloji servisi yoksa ne kadar büyük olursa olsun boşuna biz yine il dışına gitmeye devam
Bartinda goz retina bölümü yok bununla ilgili çalışmalar varmi,ben şehir dışına gidiyorum, belki benim gibi daha çok retina hastasi vardır, bilginize sunarım,,,
...bwbebehs bbwbwb nansnsn
Merak ettiğim tek şey otopark birilerine peşkeş çekilecekmi
Arkadaşlar herşey çok güzel lakin bu engelli tuvaletlerinde bilinçli olarak peçete ve kağıt havlu konmuyor ve hastane çevresindeki otopark ücretleri çok fazla sayın yetlililerin dikkatine ve doktor eksiği var kalpdamar doktoru birtane dikkatinize
Hayırlı uğurlu olsun topluma inşallah doktorlar da doktor gibi olurda memnun kalırız