Bartın'a bağlı Kurucaşile ilçesi Kaymakamı Selim Eser, görev süresini tamamlayarak İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenecek Dil Eğitimi ve Yurt Dışı programına katılacağını açıkladı. Esrer, veda mesajında ilçe halkına ve mesai arkadaşlarına teşekkürlerini iletti.
Kurucaşile ilçesinde 14 Temmuz 2023 tarihinden bu yana Kaymakam V. olarak görev yapan Selim Esrer, veda mesajında şu ifadeleri kullandı, “Değerli Kurucaşile'li Hemşehrilerim ve Mesai Arkadaşlarım;
İçişleri Bakanlığımızın Yabancı Dil Eğitimi Kursuna katılacağımdan, 14.07.2023 tarihinden bu yana sürdürmekte olduğum Kurucaşile Kaymakam V. görevimi tamamlamış bulunmaktayım. 9 ayı aşkın bir süredir Kurucaşile'mizde görev yapmanın ve sizleri tanımanın mutluluğu ve dahi buradan ayrılıyor olmanın da hüznü içerisindeyim. Görev süremiz boyunca Kurucaşile için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak, 4 mahalle ve 28 köyü ile birlikte tüm ilçemizin gelişimi ve gönenci, vatandaşımızın huzur ve güvenliğini temin için gayret ettik. Toplumda dezavantajlı görülen engellilerimize, yaşlılarımıza ve ihtiyaç sahibi ailelerimize hususi önem vermeye çalıştık. Aziz Şehitlerimizin bize emaneti olan Şehit Ailelerimizin ve Kahraman Gazilerimizin hep yanlarında olarak hayır dualarını almaya çalıştık. Kapımız herkese açık vaziyette, insanımızın derdini hassasiyetle dinlemeye, keder ve mutluluklarını paylaşmaya, vatandaşımızın sorun ve ihtiyaçlarını imkan dahilinde gidermeye ehemmiyet verdik.
Doğası ve tüm saklı güzellikleriyle Ülkemizin nadide ilçelerinden birisi olan, mavi ve yeşilin kenti Kurucaşile'de çalışıp hizmet etmekten büyük onur ve bahtiyarlık duydum. Bundan böyle de bu güzel ilçeyi sevgi ve özlemle anacağım. Bu vesile ile siz değerli Kurucaşilelilere ve çalışma arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Gönüllerde hoş bir sadâ bırakabilmiş olmak ümidiyle, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum. Hoşça kalınız..."
Haber Merkezi