Bartın Valisi Nurtaç Arslan, eğitim kurumlarını ziyaret ederek önemli temaslar gerçekleştirdi.
Son olarak, Şehit Engin Demiroğlu İlkokulu ve Ulugeçit Ortaokulu'nu ziyaret eden Vali Arslan, bu okulların sınıflarını dolaşarak öğrencilerle samimi bir şekilde sohbet etti.
Vali Arslan, okul yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya gelerek, okulların mevcut fiziksel durumu, genel ihtiyaçları ve eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
Vali Arslan, yaptığı açıklamada, ülkesini ve milletini seven, milli ve manevi değerlerine bağlı, hayatın zorluklarıyla baş edebilecek donanıma sahip ve yetenekli bireyler olarak yetişen çocukların yetiştirilmesinin en büyük amaçlarından biri olduğunu vurguladı.
Bu çerçevede, eğitim kurumlarının fiziksel koşullarının iyileştirilmesi, öğrencilere sağlanan eğitim-öğretim imkanlarının artırılması ve öğretmenlerin profesyonel gelişimlerine destek olunması gibi konuların üzerinde durulması gerektiğini belirtti.
Haber Merkezi