Mesajında, geçtiğimiz yıl 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet dileyerek başlayan Başkan Uzun, bu acıların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.Başkan Uzun, Miraç Kandili'nin birliği, beraberliği ve dayanışmayı pekiştirmesi için dua ettiklerini belirtirken, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya ve semaya yükseldiği Miraç hadisesinin yıl dönümünü en güzel şekilde kutlayacaklarını ifade etti.Başkan Uzun mesajında şu ifadelere yer verdi:‘’Türkiye’nin yüreğinde derin yaralar açan, asrın en büyük deprem felaketinin üzerinden tam bir yıl geçti. 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bu mübarek günde Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarını kaybeden kardeşlerimizin üzüntüsünü paylaştığımızı ifade etmek istiyorum. Rabbim ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Miraç Kandili feyz ve bereketi ile birliğimizi, beraberliğimizi, 6 Şubat sürecinde gösterdiğimiz dayanışmayı daim kılsın diye dua ediyoruz.Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yükseldiği miraç hadisesinin yıl dönümünü en güzel şekilde idrak edeceğiz inşallah. Cenab-ı Allah’tan Miraç Kandili’nin ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlara, güzelliklere ve berekete vesile olmasını niyaz ediyoruz.Dünyanın neresinde olursa olsun, Filisitin’den Doğu Türkistan’a zulüm gören mazlum ve mağdur kardeşlerimizin de yanında olduğumuzu belirtiyor, zulmün karşısında olduğumuzu bir kez daha hep birlikte belirtiyoruz.Cennet vatanın her karış toprağını kanlarıyla sulayan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.’’ dedi.ŞEVVAL ALTINTAŞ
GÜNCEL
Yayınlanma: 06 Şubat 2024 - 09:01
Uzun'dan Kandil Mesajı
Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Miraç Kandili mesajı yayımladı.
GÜNCEL
06 Şubat 2024 - 09:01
EDİTÖR
İlginizi Çekebilir