Bartın’da 8. sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav, 2 Haziran 2024 Pazar günü gerçekleştirildi. Öğrencilerin gelecek eğitim hayatlarını belirleyecek olan bu önemli sınav, Bartın genelinde çeşitli okullarda yoğun katılımla yapıldı. Sınavın gerçekleştiği okulların önlerinde ise öğrencilerin aile ve yakınlarının oluşturduğu kalabalıklar dikkat çekti. Sabah erken saatlerden itibaren sınavın yapılacağı okulların önünde toplanmaya başlayan aileler, çocuklarının başarısı için dua ederek heyecanlı bir bekleyişe girdiler. Ellerinde su şişeleri ve atıştırmalıklarla çocuklarına destek olmak isteyen aileler, sınavın başlamasıyla birlikte büyük bir sabırla beklemeye koyuldular. Aileler bu süreçte çocuklarının çok çalıştıklarını ve emeklerinin karşılığını almayı umduklarını dile getirdiler.Sınav öncesinde ve sırasında Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve yerel güvenlik birimleri tarafından çeşitli önlemler alındı. Veliler okul bahçelerine giriş yapamayarak çocuklarını dışarıdan beklemek durumunda kaldılar. Okul çevresinde polis ekipleri tarafından güvenlik önlemleri sıkı bir şekilde uygulanırken, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmasına izin verilmedi.MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI
EĞİTİM
Yayınlanma: 02 Haziran 2024 - 12:58
Saatlerce çocuklarını beklediler
EĞİTİM
02 Haziran 2024 - 12:58