Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Basketbol Federasyonu Bartın Basketbol İl Temsilciliği tarafından alt liglerde düzenlenen U12 erkekler basketbol müsabakaları dün oynanan ilk hafta maçları ile start aldı.
Çift devreli lig usulü düzenlenen ilk hafta Bartın Ata Su Sporları kulübü (B) ile TOKİ İlköğretim Okulu Spor Kulübü karşı karşıya geldi. Ömertepesi Kapalı Spor Salonu’nda iki ekip arasında oynanan karşılaşmayı Basketbol Federasyonu İl Temsilcisi Aydın Kükner ve çok sayıda sporsever izledi.
Klasman hakemi Mesut Çimen ve Ömer Bora Kılavuz hakem ikilisinin yönettiği karşılaşma büyük çekişmeye sahne oldu.
Karşılaşmanın ilk periyotu başa baş şeklinde geçti. İlk bölümün ardında oyuna ağırlığını koyan Ata Su Sporları (B) kulübü rakibi karşısında oyun üstünlüğünü eline aldı ve periyotu 22-8 üstün kapattı. İkinci periyotta iki takımda kıran kırana bir mücadele sergiledi. İsabetli sayılarla periyotu Ata Su Sporları Kulübü 18-4 aldı.
kinci periyotta toparlanan Bartın Lisesi isabetli, sayılarla maça ortak oldu ve periyotu da 16-8 aldı. Devreye 38-12 önde bitiren Ata Su Sporları (B) Kulübü üçüncü periyotta müthiş bir mücadele sergiledi. Üçüncü periyotta iki ekipte başa baş bir mücadele sergiledi. Kıran kırana geçen üçün periyot Ata Su Sporları (B) Kulübü’nün 52-34 üstünlüğü ile tamamlandı.
Tempolu geçen maçın dördüncü periyotu müthiş mücadele şeklinde geçti. Kıran kırana geçen karşılaşmayı 66-52 kazanan Ata Su Sporları (B) kulübü lige galibiyetle başladı.
Muhammet Bayraktar