Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Bartın Basketbol İl Temsilciliği tarafından düzenlenen kulüpler arası U-12 Basketbol Liginde üçüncü hafta maçları oynanan iki karşılaşma ile tamamlandı.
Kulüpler arasaı U-12 basketbol il birinciliği müsabakalarının üçüncü gününde şampiyonluk mücadelesi veren Ata Su Sporları (A) kulübü ile ligin yeni takımı Ertuğrulgazi Ortaokulu Gençlik ve Spor Kulübü karşı karşıya geldi.
Ömertepesi Kapalı Spor Salonunda oynanan iki ekip arasındaki çekişmeli karşılaşmayı Basketbol İl Temsilcisi Aydın Küknar, antrenörler, spor il müdürlüğü personeli ve basketbolseverler izledi.
İki takım arasındaki mücadele müthiş bir çekişmeye sahne oldu. Maça hızlı başlayan Ata Su Sporları (A) kulübü ilk periyotta etkili bir oyun ortaya koydu. Üst üste sayı bulan Ata Su Sporları (A) kulübü ilk periyotu 18-6 kazandı.
İlk periyotu rahat kazanan Ata Su Sporları (A) kulübü ikinci periyotta rakibi karşısında etkili bir oyun sergiledi. Ata Su Sporları (A) kulübü geliştirdiği ataklarda pota altında sayı üretirken son 2 dakikaya üst üste bulduğu sayılarla 14 sayı alırken devreyi 38-8’lik skorla kapattı.
Üçüncü periyotta aradaki farkı iyice artıran Ata Su Sporları (A) kulübü üst üste bulduğu sayılarla periyotu 40-22 aldı. Dördüncü periyotta rakibi karşısında bulduğu sayılarla farkı git gide artıran Ata Su Sporları (A) kulübü periyotu 14-7 karşılaşmadan da 54-29 galip ayrıldı.
U12 kulüpler arası basketbol il birinciliği müsabakalarının üçüncü haftasında karşılaştığı Ertuğrulgazi Ortaokulu Gençlik ve Spor kulübünü 54-29 mağlup eden Ata Su Sporları (A) kulübü ligde de şampiyonluk iddiasını devam ettirdi.
Muhammet Bayraktar