Bartın’da düzenlenen an küçük yaş gruplarında tüm hızı ve heyecanıyla devam ediyor.
Birbirinden kaliteli maçlara sahne olan U11 Mini Minikler şenliği müsabakalarının 6.cı haftasında Yeni Bartınpor ile Bartın Gençlerbirliği karşı karşıya geldi.
Müsabakanın ikinci yarısı tam bir gol düellosuna sahne oldu. Maçın ilk dakikalarında iki takımda karşılıklı ataklar geliştirdi. İlk bölümde Ömer Alpbenli ile Bartın Gençlerbirliği skorda 1-0’lık üstünlüğü sağladı.
Yeni Bartınspor golün ardından ilk bölümde Alper Aktaş’ın bulduğu golle skoru eşitledi. Kıyasıya mücadeleye sahne olan karşılaşmanın ilk yarısında Yeni Bartınspor, son dakikalarda Can Ok’un attığı golle 2-1 öne geçti ve ilk yarı bu skorla tamamlandı.
Karşılaşmanın ikinci yarısında iki takımda tempolu bir oyun ortaya koydu. İkinci yarıya etkili başlayan Yeni Bartınspor Yavuz Selim Bilgin’in attığı golle farkı ikiye çıkaran golü attı.
Karşılaşmanın ikinci yarısının hemen ilk bölümünde farkı ikiye çıkaran golü kaydeden Yavuz Selim Bilgin yeniden sahneye çıktı ve skoru 4-1 yaptı.
Maçı bırakmayan Bartın Gençlerbirliği Furan Çikoğlu ile farkı ikiye düşürdü. Uzatma dakikalarında iki takımda girilen pozisyonlardan yararlanamadı ve iki ezeli rakibin karşılaşması Yeni Bartınspor’un 4-2 üstünlüğü ile sona erdi.
25’er dakikadan iki devre halinde oynanan iki ezeli rakibin maçı nefesleri kesti. Toplam 6 golün atıldığı maçta, gülen taraf Yeni Bartınspor olurken ezeli rakibi karşısında aldığı galibiyetle puanını 18’e çıkardı ve ligde de liderliğini devam ettirdi.
Muhammet Bayraktar