5-9 Haziran Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından “Deniz Atıklarının Çıkarılması” etkinliği gerçekleştirildi.Bartın'a bağlı Amasra ilçesinde yapılan temizlik çalışmasında deniz dibinden çok sayıda araba lastiği, demir parçaları, naylon paket, teneke ve şişe çıkarıldı. Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığına bağlı dalgıç ekipleri tarafından deniz dibi taraması yapılarak çıkarıla atıklar, farkındalık için sahil kenarında sergilendi.
Etkinliğe Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, Amasra Kaymakamı Kadir Perçi, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanı Yb. Yavuz Daylak, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mehmet Özdemir, İl Tarım ve Orman Müdürü Yasin Önder, Amasra ilçemizin diğer protokol üyeleri, basın mensupları, öğrencilerimiz ve vatandaşlar katıldı.Vali Arslan; deniz ve çevre temizliği kapsamında halkı bilinçlendirme ve bu konuda farkındalığı artırma amacıyla organize edilen etkinlik vesilesiyle denizlerimizi koruma konusunda daha duyarlı olmamız gerektiğini ifade etti.Haber Merkezi
![Bir 15 kişi görseli olabilir](https://scontent.fesb4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/447654390_853803943446784_4134912149834448360_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=iyW5_DuxRaAQ7kNvgEhCpzb&_nc_ht=scontent.fesb4-1.fna&oh=00_AYCtIrmtOAxTopeXrgnzFdG5Dvgye1hqirvAi9aLfJIhPg&oe=6668A2F0)