Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rıfat Hisarcıklıoğlu ev sahipliğinde gerçekleştirilen Genel Kurula Türkiye’nin 81 İl ve 160 İlçesinin, Oda ve Borsalarının Meclis Başkanları, Yönetim Kurulu Başkanları, Delegeleri ve Genel Sekreterleri katılım sağladı. Bartın'ı Temsil EttilerTOBB’un 80’inci Genel Kurulu’na Bartın Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Baskanı Halil Balık, Meclis Başkanı Hüseyin Çalıkoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Şimsek, Genel Sekreter Ahmet İncekara, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mine Fırıncıoğlu ile TOBB Bartın Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Hüseyin Alp Akın katıldı. Gürsel Baran’ın Genel Kurul Başkanlığını yaptığı Genel Kurul Kapsamında, Hesapları İnceleme Komisyonu, Mevzuat Komisyonu, Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu, Dilekleri İnceleme Komisyonu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, Dış İlişkiler Komisyonu, Vergi Komisyonu, Ekonomi Politikası Komisyonu ve Basın ve Yayın Komisyonu sunuşları gerçekleştirildi. "İlginç Ama Zor Bir Dönem"TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Genel Kurul konuşmasında yıl boyunca gerçekleştirdikleri faaliyetlere ve iş dünyasının gündemindeki konulara dikkat çekti. Dünya’nın, ilginç ama zor bir dönemden geçtiğine değinen Hisarcıklıoğlu, “Ülke ekonomilerinin genelinde büyüme istikrarlı seyrederken, enflasyon geriliyor. 2023 yılında küresel büyümenin, 2022’ye göre 1 puan artarak yüzde 3,2 olduğu tahmin ediliyor. 2024 ve 2025’te de bu civarda olması bekleniyor” dedi. Yüzde 10’a ulaşan küresel enflasyonunsa, yüzde 7’nin altına düşmesinin öngörüldüğünü bildiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, enerji, gıda ve tedarik zincirlerinde yaşanan sıkıntılara rağmen, dünya ekonomilerinin çoğunun dirençli çıktığını ve genel bir iktisadi durgunluğun önüne geçildiğini ifade etti.Haber Merkezi
GÜNCEL
Yayınlanma: 17 Mayıs 2024 - 12:31
TSO, TOBB 80. GENEL KURULU'NDA
Bartın Ticaret ve Sanayi Odası TOBB 80. Genel Kurulu’na katıldı.
GÜNCEL
17 Mayıs 2024 - 12:31
EDİTÖR
İlginizi Çekebilir