Bartın’a bağlı Amasra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün 30.01.2004 tarih ve 21 nolu genelgesi doğrultusunda, Yaşam Boyu Eğitim anlayışı çerçevesinde trafik bilincini artırmak amacıyla öğrencilere yönelik bir eğitim programı düzenledi. Amasra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrenim gören öğrencilere, Amasra İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği tarafından temel trafik işaretleri ve kuralları, ışıklı trafik işaretleri, üst-alt yaya ve okul geçitlerinde karşıdan karşıya geçme kuralları, taşıtlarda yolculuk ve yayaların uyması gereken kurallar, okul servis araçlarında hareket tarzı, bisiklet, kaykay ve paten kullanımında dikkat edilmesi gereken kurallar ve genel trafik güvenliği konularında kapsamlı bir eğitim verildi.Eğitim programı, öğrencilere trafikte karşılaşabilecekleri riskler hakkında bilgi vererek farkındalık oluşturmayı ve güvenli bir trafik ortamının sağlanmasına katkıda bulunmayı hedefledi.Haber Merkezi
GÜNCEL
Yayınlanma: 17 Mayıs 2024 - 15:24
Trafik Eğitimi Verildi
Amasra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine trafik eğitimi verildi.
GÜNCEL
17 Mayıs 2024 - 15:24