Türkiye Kiçk Federasyonu 2024 yılı faaliyet programında yer alan 1. Uluslararası Akdeniz Kick Boks Şampiyonası 15-19 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece/İstanbul' da yapıldı. TOKİ Spor Kulübü antrenörü İhsan Arslan’ın sporcuları şampiyonada büyük başarı elde etti.
Türkiye Kiçk Federasyonu 15-19 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlediği 1.Uluslararası Akdeniz Kiçk Boks Şampiyonasında mücadele eden Tolga Tuna Kara Genç Erkekler Kçk Light Dünya Kupası şampiyonu oldu. Serra Özer Mink Bayanlar’da Dünya Kupası şampiyonluğunu elde etti. Şampiyonada Bartınlı sporcular müsabakalara damga vurdu. Şampiyonda ringe çıkan Hayal Demir Genç Bayan Point Fighting 70 kg Uluslararası , Mehmet Güneş yıldız erkek Point +69 kg Uluslararası Akdeniz Şampiyonu, Aysel Akgün Uluslararası Akdeniz üçüncüsü, Bilal Yıldırım Uluslar arası Akdeniz Üçüncüsü ve Müzeyyen Elmas Kara Veteran Bayan Bayan Point +65 kg Dünya Kupası Şampiyonu oldu. 1.Uluslararası Akdeniz Kiçk Boks Şampiyonasında madalya kazanan sporcular ve kiçk boks antrenörü İhsan Arslan Bartın Gençlik ve Spor il Müdürü Halil Akkaş’ı makamında ziyaret etti. Yapılan ziyareti Gençlik ve Spor il Müdürü Halil Akkaş sosyal medya hesabından paylaşarak derece elde eden sporculara başarıların devamını diledi.
Muhammet Bayraktar