Bartın İl Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Şubesi, SİBERAY programı kapsamında bilinçlendirme faaliyetlerine devam ediyor. Öğrencilere, güvenli ve bilinçli internet kullanımı, siber zorbalık, siber suçlar ve teknoloji bağımlılığı konularında önemli bilgiler verildi.Siber suçlarla mücadelede öncü bir rol üstlenen Bartın İl Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Şubesi, genç nesilleri bu konularda bilinçlendirerek, siber tehditlere karşı daha dirençli hale getirmeyi amaçlıyor. TOBB Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Şerife Bacı Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen bilgilendirme etkinliği, öğrencilere siber suçların potansiyel tehlikeleri konusunda farkındalık kazandırmayı hedefliyor.SİBERAY programı çerçevesinde gerçekleştirilen etkinlikte, öğrencilere güvenli internet kullanımı, siber zorbalık, siber suçlar ve teknoloji bağımlılığıyla ilgili pratik bilgiler verildi. Öğrencilere, internet ortamında kişisel bilgi güvenliğini koruma, sosyal medya kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar ve sanal ortamda karşılaşılabilecek tehlikelere karşı alınabilecek önlemlerle ilgili önemli ipuçları paylaşıldı.Bartın İl Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Şubesi, geleceğin bilinçli ve güvenli internet kullanıcılarını yetiştirmek amacıyla benzeri etkinliklere devam edeceğini belirterek, öğrencilere siber suçlarla ilgili herhangi bir konuda şüphe duyduklarında, kendilerine başvurmalarını ve yardım almalarını önerdi.ŞEVVAL ALTINTAŞ
ASAYİŞ
Yayınlanma: 09 Ocak 2024 - 22:22
SİBERAY, hız kesmiyor
Bartın İl Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Şube, öğrencilere güvenli internet kullanımı ve siber suçlar hakkında bilgilendirme yaptı.
ASAYİŞ
09 Ocak 2024 - 22:22
EDİTÖR
İlginizi Çekebilir