Bartın'da yaşayan Aynur Çatal, el emeğiyle hazırladığı hat sanatı işlemeli filografi tablosunu satarak elde ettiği geliri, Filistin'e yardım amacıyla Türk Kızılay Bartın Şubesine bağışladı. Çatal, yaklaşık bir ay süren emek ve özenle hazırlanan "Allah'ü Ekber" yazılı hat sanatı işlemeli filografi tablosunu bir yakınına 3 bin liraya satarak elde ettiği geliri Türk Kızılay Bartın Şubesine teslim etti. Çatal, Filistin için başlatılan yardım seferberliğine destek olmak istediğini belirterek, bu düşüncesini hayata geçirmek için el emeği tablosunu satarak harekete geçtiğini ifade etti. Filistin'de yaşanan insan kayıplarına duyduğu üzüntüyü ve merhamet konusuna çektiği dikkati vurgulayan Çatal, herkesi duyarlılıkla yardım yapmaya davet etti.Türk Kızılay Sivas Şube Başkanı Önder Recep Acıbal, Türk kadınının insanlığın zor durumda kaldığı her an duyarlı davranışlarını ortaya koyduğunu belirtti. Ayrıca, Türk kadınlarının mili mücadele döneminden bu yana yardımseverlikte birçok örneğinin yaşandığını vurguladı.Eserin bedelini ödeyen Bahriye Köroğlu, Filistinliler için yapılan yardımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.ŞEVVAL ALTINTAŞ
GÜNCEL
Yayınlanma: 25 Ocak 2024 - 11:30
Sattığı Tablonun Gelirini Gazze'ye Bağışladı
Aynur Çatal, yaptığı tabloyu satarak elde ettiği geliri Gazze'ye bağışladı.
GÜNCEL
25 Ocak 2024 - 11:30
EDİTÖR
İlginizi Çekebilir