Kurucaşile'de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan aday adayı Nergiz Kartal, partisinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.
Kartal, ilçede yapılan önseçimde Uğur Güneş'in CHP üyelerinin büyük desteğiyle 1. sırada seçildiğini belirtti ve Güneş'e başarılar diledi.
"Emek ve çabalarım görülmedi"
Kartal, istifasının nedenini açıklarken, 15 yıldır AKP'yi destekleyip oy verenlerle il başkanlığını aşamadığını, emek ve çabalarının görülmediğini, istenmediği bir yerde kalmakta anlam olmadığını düşündüğünü ifade etti.
Bankoğlu'nu da eleştirdi
Sağlığından, duygularından, zamanından, kişiliğinden ve maddiyatından ödün vererek CHP'yi ilçede var kılma çabası gösterdiğini ancak bu çabalarının anlam ifade etmediğini fark ettiğini belirten Kartal, 'varlığı ve yokluğu belli olmayan Vekil' diyerek Bankoğlu'nu da eleştirdi.
"Göz ardı edildim"
Özellikle örgüt içindeki çabalarının göz ardı edildiğini dile getiren Kartal, aylık bir süre boyunca bu kararı enine boyuna düşünerek aldığını vurguladı. Ayrıca, il başkanına olan sözlerini yerine getirmediği için üzmemek adına istifasını açıkladığını belirtti.
Kartal, istifasını şu sözlerle tamamladı: "Herkesin yolu açık olsun."