Bartın İl Emniyeti, trafik birimlerindeki motosikletli trafik timlerini güçlendirmek ve ihtiyacı karşılamak amacıyla Motosikletli Trafik Polisi (Şahinler) Sürüş Teknikleri Eğitimi düzenledi.Eğitim sonunda başarılı olan personele sertifikaları düzenlenen törenle takdim edildi.
Eğitim sonunda başarılı olan kursiyerlere, Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arlsan, İl Emniyet Müdürü Ünsal Hayal, Vali Yardımcısı Zeynep Topcu ve Bartın İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Yarbay Mete Demircan tarafından sertifikaları takdim edildi.
Törende, güvenlik güçlerinin trafik denetimlerini etkin bir şekilde sürdürmesine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen eğitimin önemi vurgulandı.Şahinler adıyla anılan motosikletli trafik polisi ekibi, şehir içi trafiği daha hızlı kontrol ederek trafik düzenini sağlama, sürücülerin trafik kurallarına uymasını teşvik etme ve acil durumlarda hızlı müdahalede bulunma gibi önemli görevleri yerine getirecek.
Bartın İl Emniyeti, güvenli ve düzenli trafik için yapılan bu önemli adımın ardından, Şahinlerin şehir trafiğindeki aktif görevlerine başlamasıyla birlikte trafik güvenliğine katkı sağlamayı hedefliyor.ŞEVVAL ALTINTAŞ
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/414466922_384229730667958_1210078316369385150_n.jpg)
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/414460591_384229824001282_7397592257625428267_n.jpg)
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/414458703_384230254001239_6020334154839624175_n.jpg)