Bölgesel Amatör Lig 12.grupta alt sıralarda yer alan Bartınspor, sezonun 15.haftasında sahasında Kastamonu Özel İdare Köyhizmetlerispor ile oynadığı maça siyasiler başta olmak üzereve taraftarlar büyük ilgi gösterdi.
Başta Bartın Vak Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz olmak üzere bir çok önemli isim karşılaşmayı izleyerek takıma ilk maçında destek verdi. 90 dakika büyük çekişme içerisinde geçen karşılaşmanın 54.dakikasında Özel İdare Köyhizmetlerispor Okan Karaman’ın attığı tek golle maçtan 1-0 galip ayrıldı. Bartınspor zaman zaman rakibi karşısında etkili bir oyun ortaya koymasına rağmen sahadan 1-0 yenik ayrıldı.
Ömertepesi sentetik sahada oynanan iki takım arasındaki mücadeleyi Ak Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Bartınspor’a 4 ay başkanlık görevinde bulunan İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, kırmızı-siyahlı ekibin Kulüp Başkanı Murat Yıldırım Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Akkaş, Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Turgut Altınçubuk, Bartın Futbol İl Temsilcisi Görevini yürüten BAL denetçisi Esat Günaydın, Kemerspor kulüp başkanı Hüseyin Özkan, İl Genel Meclis Üyesi Ayhan Özçelik, Bartınspor yönetim kurulu üyeleri, Bartınspor eski yöneticileri Bender Topçu, İsmail Kalafat, Mustafa Keleşoğlu, amatör kulüp yöneticileri, ilimiz antrenörleri, iki takım yöneticileri, siyasetçiler, sivil toplum örgütleri temsilcileri, spor camiasının önemli isimleri, bir çok kulüp menajeri ile çok sayıda futbolsever takip etti.