Doğa tutkunu görme, işitme ve ortopedik engelli üç arkadaşın ekstrem spor deneyimlerinin anlatıldığı "Maceraya Engel Yok" belgeselinin son durağı Bartın’ın Amasra ilçesi oldu.
Programın yapımcısı Nurban Kendirli iken yönetmen koltuğunda Suat Emuce oturuyor.
Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı görme engelli Lokman Ayva, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Genel Sekreteri, Türk Kızılay Engelsiz Ankara İl Başkanı ve İç Anadolu Koordinatörü yürüme engelli Ayhan Metin ile işaret dili tercümanı ve bankacı işitme engelli Şule Denli’nin kahramanı olduğu program, fiziksel engellerine rağmen dünyayı keşfetme azimlerini ön plana çıkarıyor.
Belgeselde Şule Denli, fiziksel engellere rağmen Karadeniz’in çetin sularında balıkçılık mesleği icra ediyor. 'Maceraya Engel Yok', engellilik algısını olumlu yönde dönüştürüp, izleyicilere yenilikçi bakış açıları sunarken, hem Amasra ilçesinin hem de balıkçılık mesleğinin daha fazla tanınmasına katkı sağlıyor.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI