Bartın'ın Kırtepe ve Asma Mahallelerinde yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte ortaya çıkan akrepler, mahalle sakinlerinde büyük bir paniğe yol açtı. Son günlerde mahallelerde sıkça Akrep gören vatandaşlar, bu durum karşısında tedirginlik yaşıyor.
Bartın kent merkezine bağlı Kırtepe Mahallesi ve Asma Mahallesi sakinleri, evlerinde son günlerde sık sık akrep görmeye başladıklarını bildirdi. Özellikle havaların ısınmasıyla birlikte ortaya çıkan akrepler, birçok evde tedirginliğe neden oldu. Vatandaşlar, karşılaştıkları akreplerin sayısındaki artış nedeniyle endişelerini dile getiriyor.
Mahalle sakinleri, son birkaç haftadır konutlarında sürekli akrep gördüklerini ve bu durumun özellikle çocukların güvenliği için endişe verici olduğunu belirtti.
Bazı vatandaşlar ise akreplerin genellikle sıcak ve kuru hava koşullarında daha aktif hale geldiklerini ve bu dönemde evlerde daha sık görülmeleri normal olduğunu belirtti.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI
Haberin için çok teşekkür ederiz bize birde bu akreplerin zehirli mi yoksa zararsız mi olduğu hakkinda bir arastirma yapıp bilgi verirseniz çok sevinirim iyi akşamlar