Birçok branşta İlimiz futbolunda altyapıya verdiği önemle ve yetiştirdiği sporcuların kazandığı başarılarla spora büyük katkılar sağlayan Bartın Gençlerbirliği yaz döneminde dönemde 2017-1018-2019 sporculardan oluşan Ana Sınıfı grubuna yönelik futbol eğitimine başladı. 5-6-7 yaş aralığındaki küçük öğrenciler kırmızı-siyahlı kulübün altyapısına kazandırmayı hedefliyor.
UEFA Lisanslı antrenör Mustafa Uras yönetiminde Ana Sınıfı grubunda eğitim görecek yetenekli minik sporcular kulübün altyapısına kazandırılarak uygulanacak antrenman programlarıyla onların yeteneklerini üst seviyeye çıkarttırılarak Türk Futboluna kazandırmak için çalışmalar her hafta Cumartesi ve Pazar günleri verilecek. Kulüp sosyal medya hesabı üzerinde Ana Sınıfı Grubu ile ilgili duyuruda bulundu. Duyuruda şu ifadeler kullanıldı:
Futbol Okulumuzda Ana Sınıfı Grubumuz Açıldı
“2017-2018-2019 sporcularımızdan oluşan Ana Sınıfı Grubumuz Cumartesi Pazar günleri açıldı.
Kontejyani dolmak üzere olan grubumuza minik sporcularımızı bekliyoruz...”