Bartın Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Bartın Şubesi işbirliği ile, yaklaşan Kurban bayramı öncesi vatandaşların kurban bağışlarını kolaylıkla yapabilmeleri için 7 önemli noktaya vekaletle kurban bağış stantları kuruldu.Vatandaşlarımızın Yurtiçi ve Yurtdışı Kurban vekaletlerinin makbuz karşılığında teslim alındığı stantlar Bayram gününe kadar hizmet vermeye devam edecek. Yurtdışı 4 bin 750 Türk lirası, Yurtiçi 11 bin 750 Türk lirası olarak belirlenen kurban fiyatları, özellikle yurt dışında ihtiyaç sahibi Müslüman kardeşlerimizin yılda bir de olsa sofralarında et görmelerine vesile oluyor.Bartın Müftülüğü tarafından yapılan açıklamada, "Vatandaşlarımız, bağış stantlarımızın yanı sıra www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden online bağış yapabilir, Android ve Apple store mağazalarından indirilebilen mobil bağış uygulamalarından kurban vekaletlerini verebilirler. Ayrıca il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, din görevlileri, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da Türkiye Diyanet Vakfı kurban programına katılım sağlayabilirlerKurban Stantlarımız;1. Arap Camii Önü, 2. Bartın Cumhuriyet Meydanı, 3. Aşağı Yeni (Şadırvan) Camii Önü, 4. Bartın Merkez Camii İnşaatı Önü, 5. Yalı Camii Önü, 6. Kozcağız Merkez Camii Önü, 7. Hasankadı Merkez Camii Önü" ifadelerine yer verildi.Haber Merkezi
GÜNCEL
Yayınlanma: 22 Mayıs 2024 - 15:30
Kurban Bağış Stantları Kuruldu
Bartın'da vekaletle kurban bağış stantları kuruldu.
GÜNCEL
22 Mayıs 2024 - 15:30