2023-2024 Öğretim Yılı Okul Sporları Küçük Erkekler Futbol İl birinciliği müsabakalarına Cumhuriyet Orta Okulu, Gazi Ortaokulu, Borsa İstanbul Ortaokulu, Abdipaşa Ortaokulu ve Sipahiler Şehit Gürdal Çakır Ortaokulu takımları katıldı.
5 takımın katılacağını bildirdiği Sipahiler Şehit Gürdal Çakır Ortaokulu ve Abdipaşa Ortaokulu müsabakaların başladığı gün ligden çekildi. 2023-2024 Yılı Okul Sporları kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Küçük Erkekler Futbol müsabakaları son gün oynanan Cumhuriyet Ortaokulu ile Gazi Ortaokulu arasında oynanan karşılaşma le sona erdi.
2023-2024 Eğitim Öğretim yılı Okul Spor Faaliyetleri Küçükler Futbol İl Birinciliği müsabakaları Ömertepesi sentetik sahada gerçekleşti.Kalan 3 takım küçük erkekler futbol il birinciliği müsabakalarında kıyasıya bir mücadele sergiledi. Müsabakalarda Borsa İstanbul Ortaokulu takımını 5-3 ve Gazi Ortaokul takımını 9-1 mağlup eden Cumhuriyet Ortaokulu 2023-024 Öğretim Yılı Okul Sporları Küçük erkekler futbol il birinciliği müsabakalarında şampiyon oldu. Toplam 3 takımın mücadele ettiği il birinciliğinde Gazi Ortaokulu ile Borsa İstanbul Ortaokulu son maçta karşılaştı. Normal süresi 2-2 berabere bitan maçın galibi seri penaltı atışları sonucunda belli oldu. Penaltı atışlarında rakibini 4-3 mağlup eden Borsa İstanbul Ortaokulu ikinci oldu. Son maçta rakibine mağlup olan Gazi Ortaokulu ise üçüncülüğü elde etti.
2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları kapsamında düzenlenen Okullar arası Küçük Erkekler Futbol il birinciliği müsabakalarında şampiyon olan Beden Eğitimi Öğretmeni Bilgin Çelik yönetimindeki Cumhuriyet Ortaokulu ilimizi Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenleyeceği Okullar Arası Küçük Erkekler futbol Türkiye şampiyonası grup müsabakalarında temsil edecek.
Müsabakalar sonunda düzenlenen ödül töreninde okullara kupaları, sporculara ise madalya ve başarı belgeleri takdim edildi.
Cumhuriyet Ortaokulu Küçük erkek futbol takımı il birincisi olmuştur eybey medya olarak il dışında yapılacak olan müsabakalarda başarılar dileriz..
Muhammet Bayraktar