Bartın'da Türkiye'nin tüm illerinde yaygın olarak bulunan alışveriş merkezlerinin (AVM) olmaması her geçen gün büyük bir eksikliği gözler önüne seriyor.
Bartın’ın en büyük eksikliklerinden biri olan alışveriş merkezleri (AVM), şehrin sakinleri tarafından sürekli eleştiriliyor. Türkiye'nin birçok ilinde yaygın olan AVM'lerin Bartın'da bulunmaması, vatandaşları olumsuz etkilerken şehre olan talebi azaltıyor.
KOMŞULARIMIZDA BİRDEN ÇOK BULUNUYOR
Komşu illerimiz Zonguldak, Karabük, Kastamonu’da birden çok AVM bulunurken Bartınlılar konforlu ve çeşitlilik sunan mekanlardan yoksun kalmanın dezavantajını yaşamaya devam ediyor.
AVM'ler, ziyaretçilerine geniş bir yelpazede mağazalar, restoranlar ve eğlence seçenekleri sunarak alışveriş deneyimini daha keyifli hale getiriyor. Ancak Bartın'da AVM olmaması, vatandaşları olumsuz etkilerken bir kent için büyük bir eksiklik olarak görülüyor.
EKONOMİK KAYIPLARA NEDEN OLUYOR
Ancak Bartın'da AVM olmaması, vatandaşları komşu illere yönlendirerek ekonomik kayıplara neden oluyor. Bartınlılar, alışveriş yapmak için genellikle komşu illere gitmek zorunda kaldıklarını ve bunun da zaman ve maddi açıdan kendilerine ek bir yük getirdiğini belirtiyorlar. Bartınlılar yerel yönetimden ve iş dünyasından Bartın'a bir AVM kazandırılmasını talep ediyor.
ŞEVVAL ALTINTAŞ