2023-2024 sezonu Kadınlar profesyonel 3.Ligde sezonun ilk yarısı oynanan son hafta maçları ile sona erdi. İlimizin profesyonel ligde temsil eden tek takımı Kemerspor Kadın Futbol takımı ligi 3.sırada bitirerek bir üst ligde mücadele etmeyi hedefliyor.
İlimizi Kadınlar Profesyonel 3.Ligi’nde temsil eden Kemerspor Kadın Futbol takımı Kadınlar 3.Lig 10.grupta Sinop Boyabat Eğitimspor, Zonguldak Altıpaspor, Zonguldak Karadeniz Ereğli Lisesi Spor Kulübü, Ankara Çubuk Gençlikspor ve Ankara Mengüspor ile 2.Lige çıkma mücadelesi veriyor. 20-21 Ocak 2024 tarihinde start alan Kadınlar Profesyonel 3.Lig müsabakaları oynanan son hafta maçları ile sezonun ilk devresi tamamlandı.
2023-2024 sezonu Kadınlar 3. Ligi'nde 10.grupta mücadele eden Kemerspor ilk yarının son haftasında Ankara Çubuk Gençlikspor ile karşılaştı. İki takım arasındaki zorlu mücadeleyi Ak parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Kemerspor Kulüp başkanı Hüseyin özkan ve Gençlik Spor Şube Müdürü Burhan Çetin ile birlikte izledi.Ömertepesi sentetik sahada oynanan maçta rakibi karşısında etkili bir oyun ortaya koyan Kemerspor Kadın Futbol takımı Zerda’nın attığı golle ilk yarıyı 1-0 önde tamamladı. Karşılaşmanın ikinci yarısında rakibi üstün oyununu sürdüren Kemerspor Duygu’nun attığı golle karşılaşmadan 2-0 galip ayrıldı. Karşılaşmada Ankara Çubuk Gençlikspor karşısında etkili ve atak bir oyun sergileyen temsilcimiz Kemerspor Kadın Futbol takımı bir çok pozisyondan da yararlanamadı.
Kadınlar Profesyonel 3.Liginde mücadele eden Kemerspor Kadın Futbol takımı aldığı bu galibiyetle sezonun ilk yarısını 3.cüsırada tamamladı.
Kamerspor Kadın Futbol takımı kulüp başkanı Hüseyin Özkan teknik sorumlular Özdil Özdem ve Öznur Özdem’in yönetiminde 16 Mart tarihinde başlayacak ligin ikinci yarısında sezonu grubunda ilk iki çerisinde bitirerek play-off’ta mücadele etmeyi hedefliyor.