Bartın’ın komşu ili Zonguldak’ta kaçak maden göçtü. Bartın’ın komşu ili Zonguldak’ta meydana gelen kaçak maden faciasında bir kişi ağır yaralandı.
Edinilen bilgilere göre Bartın’ın komşu ilinin Bağlık Mahallesinde ruhsatsız olarak işletildiği öğrenilen bir maden ocağında göçük meydana geldi. Göçükte Kemal D. İsimli maden işçisi yaralandı. Uzun bir süre göçük altında kaldığı öğrenilen işçinin Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi.
Hastane personelinin ve polisinin dikkatini çeken vaka sonrası maden ocağına ekip yönlendirildi. Maden işçisi için 112 Acil Çağrı merkezine bilgi verilmediği dikkat çekerken ocak hakkında işlem başlatıldı.
Yaralı maden işçisinin vücudunun çeşitli noktalarında kırıklar olduğu ve tedavisinin devam ettiği öğrenildi.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI