İYİ Parti, Bartın ve Abdipaşa Belediye Başkan adaylarını tanıtmak amacıyla İl Başkanlığında düzenlenen aday tanıtım toplantısı ile kamuoyuna seslendi. İl Başkanı Sinem Özüokulu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte, başkan adayları Atınç Günal ve Orhan Akman halka tanıtıldı.
İYİ Parti Bartın İl Başkanlığı'nda düzenlenen aday tanıtım toplantısı, partililerin ve vatandaşların yoğun ilgisiyle gerçekleşti. Toplantıda İYİ Parti'nin Bartın Belediye Başkan Adayı Atınç Günal ve Abdipaşa Belediye Başkan Adayı Orhan Akman projelerini ve hedeflerini paylaştılar.
Özoklu destek istedi
İl Başkanı Sinem Özüoklu, yaptığı açıklamada her iki başkan adayına da başarılar dilerken, Bartın ve Abdipaşa halkından destek istedi.
İYİ Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Atınç Günal, yaptığı konuşmada Bartın'ın sorunlarını çözme ve şehri daha ileri bir seviyeye taşıma hedefinde olduklarını belirtti.
"Gelişen bir Bartın hayali kuruyoruz"
Günal, “Bugün konumuz Bartın. Bu topraklarda yetişen bir evladınız olarak Bartın'ımızın mevcut sorunlarını çözmek ve Bartın'ı haketmiş olduğu gelişmişlik düzeyine getirmek amacıyla bu yola çıkmış bulunmaktayım. Değerli Genel Başkanımız sayın Meral Akşener'in, bu kutsal görevi temsil ve icra etmem konusundaki kararı beni onurlandırmıştır. Atatürk ilkelerine bağlı, cumhuriyetin tüm değerlerine sahip çıkan, temel hak ve özgürlüklerin savunucusu genç bir birey olarak karşınızdayım. Bizler, büyüklerimizin tecrübe ve birikimlerini, genç neslimizle yoğuracağımız, daima gelişen bir Bartın hayali kuruyoruz. Sözlerimi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün şu sözleriyle tamamlamak istiyorum. Biz her şeyi gençliğe bırakacağız... Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir. Çıktığımız bu yolda her birinizin, bana ve ekibime destek vermenizi temenni ediyor; teşekkürlerimi sunuyorum.”
"En büyük yatırım insana yapılır"
Abdipaşa Belediye Başkan Adayı Orhan Akman ise eğitim camiasındaki deneyimlerini belediyecilik alanında değerlendirmek amacıyla aday olduğunu ifade etti. Akman, “Tanıtım toplantısı olması nedeniyle kendimi tanıtmak istiyorum: Adım Orhan Akman. Evliyim, iki oğlum var. Kısaca hayatım: 1967 yılında Abdipaşa'ya bağlı Derecik Köyü'nde doğdum. Lise eğitimimden sonra Trakya Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği'ni, Anadolu Üniversitesi -Türkçe Öğretmenliği bölümlerini bitirdim. Yurdumun birçok yerinde Sınıf Öğretmenliği yaptım. 1999 yılında okul müdürlüğü sınavını kazandım ve eğitim yönetimi eğitimi aldım. Akpınar İlköğretim Okulu'na müdür olarak atandım. 2006 yılında Uzman Öğretmenlik sınavını kazandım. 2009 yılında ikinci kez okul müdürlüğü sınavını kazanarak Esenyurt Şehit Ahmet Poyraz Ortaokulu'na müdür olarak atandım. 2014-2018 yılları arasında Akçamescit Ortaokulu'nda Türkçe Öğretmeni olarak görev yaptım. Emekli olunca Abdipaşa Beldesi'nde yaşamaya başladım. Başarılarımı belediyecilik alanında da göstereceğime inandığım için böyle bir düşünce içine girdim. Bir eğitimci olarak; en büyük yatırımın insana yapılacağını söylemek istiyorum. Gelişen insan çevresini olumlu yönde değiştirir, hayatını güzelleştirir. Bizim görevimiz de bu insanların gelişimlerine yardımcı olmaktır” şeklinde konuştu.
Aday tanıtım programı daha sonra günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.
ŞEVVAL ALTINTAŞ