Mahalli İdareler Seçimlerinde Bartın halkı, Bartın Belediye Başkanlığı için tercihini Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Rıza Yalçınkaya’dan yana kullandı. Rıza Yalçınkaya, seçim döneminde konuk olduğu Enine Boyuna programında EYBEY Medya ve Yayımcılık Sahibi Mustafa Ahmet Oktay’ın sorularını yanıtladı. Mustafa Ahmet Oktay’ın “1 Nisan’da seçilmeniz halinde ilk icraatiniz ne olacak?” sorusuna Rıza Yalçınkaya, Bartın Belediye Başkanı seçilmesi halinde 22 Bartın’daki 22 mahalleye gidip, minnet ve şükranlarını ileteceğini, ardından belediye meclis üyeleri ile Bartın’a nasıl hizmet edeceğini tartışacağını belirtti. Rıza Yalçınkaya şu ifadeleri kullandı:
“1 Nisan itibariyle önce bir Bartın’a çıkarım bütün Bartın’a bir teşekkür ederim. Gerçekten bana sahip çıktıkları için, bana tekrar bu Bartın’a hizmet etmenin mutluluğunu yaşattıkları için. Önce bütün 22 mahalleye giderek hepsine minnet ve şükranlarımı sunarım. Sonra, gelirim Bartın Belediyesi'nde mazbatamızı aldıktan sonra belediye meclis üyesi arkadaşlarımızla beraber Bartın’ı nasıl hizmet yapacağız? Ve Bartın’a hizmet yapmak içinde bir eylem planımızın ne olması lazım? Dolayısıyla Bartın'ın sorunlarını biz sıralarız, o sorunların çözümü konusunda da bir eylem planımızı yaparız ve sırasıyla startı verebilecek çalışmalarımıza hemen başlarız” ifadelerini kullandı.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI
BARTIN a bir AVM istiyoruz başkanım