1-31 Mayıs tarihleri Yoğun Bakım Farkındalık Ayı olarak kutlanıyor. Yoğun Bakım Farkındalık Ayın'da, yoğun bakım ünitelerinin hastalar için önemi birkez daha hatırlatıldı.Bartın Devlet Hastanesi bu önemli ayı yeniden hatırlattı. Bartın Devlet Hastanesi'nin sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunuldu. Paylaşımda, sağlık sorunları kritik düzeyde olan hastaların yaşama tutunması için gerekli cihaz ve sistemlerin yanı sıra uzman sağlık çalışanlarını içinde bulunduran ve hastalar için hayati önem taşıyan yoğun bakım ünitelerinin önemine dikkat çekildi.Bartın Devlet Hastanesi yapmış olduğu paylaşımda, aynı zaman bu ünitelere giren hasta yakınlarının dikkat etmesi gereken esasları da notuna ekledi.Bartın Devlet Hastanesi tarafından, Yoğun Bakım Ünitelerine girerken dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmemesi konusunda uyarı yapılırken, ziyaret saatlerine özen gösterilmesi gerektiği de belirtildi.
Haber Merkezi
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/05/6655daef4c597.jpg)