Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Bartın Basketbol İl Temsilciliğinin düzenlediği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında 19 Mayıs Gençlik kupası 3x3 basketbol U16 ve U18 Kız müsabakaları büyük çekişmeye sahne oldu.
Müsabakalarda U18 kızlarda Gündoğduspor (A), Gündoğduspor (B),3’ü bir arada, Çaker ve 112 takımları mücadele etti.
Ömertepesi kapalı Spor Salonunda U18 Kız ve U16 kız final karşılaşmasını Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Akkaş, Spor Hizmetler Müdürü İhsan Alptekin,Okul Sporları Şube Müdürü Selim Şahan, Türkiye Basketbol Federasyonu Bartın İl Temsilcisi Aydın Kükner, Spor İl Müdürlüğü görevlileri ve sporseverler izledi.
Müsabakalar sonunda U18 3x3 basketbol kızlar müsabakalarında Gündoğduspor (A) birinci, Çaker ikinci,Gündoğduspor (B) üçüncü, üçü bir arada dördüncü, U16 3x3 kızlarda birinci Gündoğdu (A), ikinci Gündoğdu (B) oldu.
Müsabakalar sonunda U18 ve U16 3x3 basket kızlarda derece elde eden takımlara kupa ve madalyaları takdim edildi.
U18 3x3 kız basketbol müsabakalarında derece elde eden takımlara kupa ve madalyalarını Spor Hizmetleri Müdürü İhsan Akkaya verdi. U16 3x3 kız basketbol müsabakalarında derece elde eden takımlara ise Okul Sporları Şube Müdürü Selim Şahan takdim etti.