Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik ve beraberindeki 100 kişilik heyetle gittiği MHP Genel Merkezi’nde Bartın Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi.
En merak edilen isimdi
31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri için aday adayı olup olmayacağı merak edilen isimlerin en başında gelen Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, MHP’den Bartın Belediyesi için aday adayı oldu.
Belediye Başkanı Fırıncıoğlu, MHP Bartın İl Başkanı ve beraberindeki yaklaşık 100 kişilik bir heyetle MHP Genel Merkezi’ne giderek aday adaylığı başvurusunda bulundu.
MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik MHP’ye gerçekleştirilen ziyaretle ilgili açıklamasında İl Başkanlığına yapılan başvuruları MHP Genel Merkezi’ne teslim ettiklerini ifade ederken heyette Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ve Bartın eski Belediye Başkanı Cemal Akın da yer alıyordu.
Partilerin aday belirleme süreçlerinde sona yaklaşılırken AK Parti ile MHP’nin ittifak yapacağı illerin de önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Fırıncıoğlu’nun başvurusu, müzakere sürecinde Bartın üzerinde ittifak görüşmelerinin de tamamlandığını gösteriyor.
ŞEVVAL ALTINTAŞ