Bartın İl Emniyet Müdürlüğü, Trafik Tescil ve Denetleme ile Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü il genelinde trafik denetimlerini kesintisiz sürdürdü.
Yapılan son denetimde, 2 bin 290 araç üzerinde yapılan kontrollerde çeşitli ihlaller tespit edildi.
Denetimler sonucunda:
16 araç ve sürücüsüne abart egzoz kullanımından 16 bin 789 Türk lirası idari işlem, 20 şahsa ehliyetsiz araç kullanmaktan 216 bin 482 Türk lirası cezai işlem, 24 araç sürücüsüne yüksek sesle müzik dinlemekten 23 bin 086 Türk lirası, 3 şahsa alkollü araç kullanmaktan 52 bin 656 Türk lirası idari işlem yapıldı.
Bartın İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, yapılan denetimlerle ilgili olarak sürücülerden trafik kurallarına uymalarını ve güvenli bir şekilde seyahat etmelerini istedi. Ayrıca, trafik kurallarına uymayan sürücülerin hem kendi güvenlikleri hem de diğer kullanıcıların güvenliği açısından büyük risk oluşturduğuna vurgu yaparak, denetimlerin aralıksız bir şekilde devam edeceğini belirtti.
Haber Merkezi