Bartın İl Emniyet Müdürlüğü, Trafik Tescil ve Denetleme ile Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü il genelinde trafik denetimlerine devam ediyor.
Bartın İl Emniyet Müdürlüğü sayfasından, 18-24 Mayıs tarihlerinde yaptıkları denetim sonuçlarını açıklandı. Yapılan son denetimde, 4 bin araç üzerinde yapılan kontrollerde çeşitli ihlaller tespit edildi.
Denetimler sonucunda 21 araç ve sürücüsüne abart egzoz kullanımından 30 bin 684 Türk lirası idari işlem, 56 şahsa ehliyetsiz araç kullanmaktan 563 bin 323 Türk lirası cezai işlem, 56 araç sürücüsüne yüksek sesle müzik dinlemekten 38 bin 640 Türk lirası, 31 şahsa alkollü araç kullanmaktan 264 bin 597 Türk lirası idari işlem yapıldı.
Bartın İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, yapılan denetimlerle ilgili olarak sürücülerden trafik kurallarına uymalarını ve güvenli bir şekilde seyahat etmelerini istedi. Ayrıca, trafik kurallarına uymayan sürücülerin hem kendi güvenlikleri hem de diğer kullanıcıların güvenliği açısından büyük risk oluşturduğuna vurgu yaparak, denetimlerin aralıksız bir şekilde devam edeceğini belirtti.
Haber Merkezi