Bartın'da 11-19 Mayıs tarihleri arasında Tiyatro Festivali düzenlenecek. 28'inci Tiyatro Festivali düzenlenecek olan Bartın'da, bu haftada çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.
Bugün saat 14.00’da Drama Atölyesi ile başlayacak olan "Tiyatro ve Kadın" temalı festivalde, saat 16.00'da ise "Oyuncunun Yolculuğu" isimli söyleşi gerçekleştirilecek.
Bartın Sanat Evi(Eski Ayo Nikolas Kilisesi)’nde gerçekleştirilecek olan "Oyuncunun Yolculuğu" isimli söyleşide Arka Sokaklar dizisinin Bartınlı yıldızı Cansu Fırıncı sahne alacak.
Bartın 28'inci Tiyatro Festivali ile ilgili ayrıntılar paylaşılırken, etkinliklerin ücretsiz olacağı ve herkesin davetli olduğu belirtildi.
Cansu Fırıncı Kimdir?
1982 Bartın doğumlu olan Cansu Fırıncı, Kozcağız’ın Uluköy Köyü’nden. Fırıncı Bartın Lisesi Fen-Matematik bölümünde tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünü kazandı. Ancak oyunculuk hayallerinin peşinden gitti. Ege Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.
ŞEVVAL ALTINTAŞ