Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin ardından Bartınlılar sokağa döküldü. Bartın’ın birçok noktasında bir araya gelen Fenerbahçeliler zaferi coşku ile kutlarken, kimi zaman da istemediğimiz görüntüler ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre onlardan biri de Bartın’ın Kozcağız beldesinde yaşandı.
Kozcağız Fenerbahçeliler Derneği tarafından yapılan açıklamaya göre saat 21.30’da devriye atan bir Jandarma ekibi Fenerbahçe taraftarına müdahalede bulundu. Kozcağız Fenerbahçeliler Derneği tarafından yapılan açıklamada “Soruyoruz, Galatasaray şampiyon olsaydı aynı tutumu sergileyecek miydi?” denildi.
Kozcağız Fenerbahçeliler Derneği tarafından yapılan açıklamaya göre sonrasında Kozcağız Belediye personeli G.A., içlerinde 8-10 yaşlarında çocukların da bulunduğu taraftar grubuna patlayıcı madde(torpil) attı. Olayın ardından Kozcağız Fenerbahçeliler Derneği açıklamalarda bulundu. Dernek tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Dün akşam oynanan Galatasaray - Fenerbahçe karşılaşması sonrası haklı olarak kutlamalar yaparken sevincimiz engellenmeye çalışılmıştır. Saat 21:30 civarı devriye atan bir JANDARMA ekibi grubumuza müdahale etmeye kalkmıştır soruyoruz Galatasaray şampiyon olsaydı aynı tutumu sergileyecek miydi?
Sonrasında Kozcağız Belediyesi Personeli G.A., içlerinde 8 - 10 yaşlarında çocuklarında bulunduğu grubumuza torpil atarak patlayıcı madde atarak zarar verici harekette bulunmuştur.
Bu olayların kamera kayıtları elimizde mevcuttur ya Fenerbahçe taraftarından özür dilersiniz ya da şikayet dilekçesi hazırlayacağız.” denildi.
Haber Merkezi