Türk Kızılayı tarafından başlatılan “Birbirimize Candan Bağlıyız” kampanyası kapsamında Bartın’da 5’inci Geleneksel Damar Yolundan Hayat Yoluna Kan Bağışı Şenliği düzenlendi.
Cumhuriyet Meydanı’nda 18 Mayıs’a kadar devam edecek olan kan bağışı şenliğinin açılış törenine; Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, Garnizon Komutanı Dz. Kd. Alb. Erkan Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ersin Aslan, Türk Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Saim Kerman, Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Can, Türk Kızılayı Bartın Şube Başkanı Dr. Önder Recep Acıbal, protokol üyeleri ve bağışçılar katılım sağladı.
“Bartın olarak, bu 6 günde kan verelim”
Bartın Valisi Nurtaç Arslan, kan bağışı ile ilgili konuşma yaparak, 6 gün sürecek olan kan bağışı kampanyasına Bartın halkını davet etti. Vali Arslan, “Bugün çok anlamlı bir faaliyet için bir araya geldik. ‘Damar Yolundan Hayat Yoluna Birbirimize Candan Bağlıyız’ sloganıyla Kızılayımız, 6 gün sürecek olan kan bağışı kampanyası için Bartın’ımızdalar. Biz de Valilik olarak bu koordinasyonda arkadaşlarımıza manevi katkı sunduk. Biz, kan bağışının bir insanlık görevi olduğunu düşünüyoruz ve buna inanıyoruz. Kan verelim, can bulalım bakış açısındayız. Bu noktada ülkemizin kan stoklarında son yıllarda bir düşüş olduğunu maalesef hepimiz biliyoruz ve bunu gözlemliyoruz. Bu noktada da Bartın’ımızı ve Bartınlı hemşehrilerimizi 6 gün sürecek olan kan bağışı kampanyamıza katılmaya davet ediyoruz. Bu kampanyanın düzenlenmesinde emeği geçenlere de kan bağışında bulunan herkese de teşekkür ediyoruz. Bartın olarak, bu 6 günde kan verelim, can bulalım” ifadelerini kullandı.
Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen, “Kan Bağışı Şenliği” 18 Mayıs’a kadar her gün, 10.30-19.30 saatleri arasında devam edecek.
MUHABİR - EDA KOÇ